Hlavné problémy

pexels-magda-ehlers-3722212

Plyn

Slovenská republika potrebuje zabezpečiť priame zmluvy s dodávateľmi plynu za čo najnižšie možné ceny na európskom trhu s plynom.

pexels-pixabay-236089

Elektrina

Slovenská republika potrebuje zmeniť systém rozdeľovania a platieb za elektrinu tak, aby sme neplatili sprostredkovateľom na burze, ale dodávali elektrinu priamo do našich domovov a firiem za nízke ceny, pretože Slovenská republika je v oblasti elektriny sebestačná a elektrinu vyrába lacno.

Prebytky vyrobenej elektriny môžeme predávať na burze.

pexels-tom-fisk-5479207

Green deal

Začiatky krízy cien energií a pádu trhu s energonosičmi nie sú v ukrajinsko-ruskom konflikte.

Začiatky tejto krízy nájdeme na prelome leta a jesene minulého roka, kedy nemecké veterné elektrárne nemohli dodávať energiu, keďže „nefúkalo“. Najväčší problém s energiami a ich cenami pochádza z plánu EÚ „Green deal“, ktorý je v priamom spore so zákonmi fyziky a prírody a ako taký znásilňuje a mení zákony prírody.

Z histórie vieme, že takéto pokusy vždy končili fiaskom a zanechávali za sebou milióny mŕtvych. V tomto prípade sa musíme vrátiť k akceptácii prírodných zákonov, ktorých ignorovanie nás už dnes vrhlo do chudoby a do stavu, kedy na Slovensku budú umierať na následky tejto pomýlenej snahy ľudia, v prvom rade najmä s oslabenou imunitou a malé deti.

pexels-mart-production-8078366

Chudoba

Slovenská republika potrebuje zabezpečiť priame zmluvy s dodávateľmi plynu za čo najnižšie možné ceny na európskom trhu s plynom.

pexels-andrea-piacquadio-3768723

Sloboda slova

Slobodu slova sme stratili v tzv. pandémii Covid-u. Dnes sme však svedkami toho, že odlišný názor od tzv. „mainstreamového“ názoru, nie je iba marginalizovaný a potláčaný, ale už aj kriminalizovaný.

Sme svedkami úplného zlyhania médií, ako „strážnych psov demokracie“, ako aj deštrukcie samotnej demokracie a jej pilierov – zákonodarnej, výkonnej a súdnej moci.

Všetky tri zložky, plus médiá, zlyhali počas „pandémie“ Covid-u a dnes dokonca napomáhajú ochudobňovaniu Slovenska a postupnej strate slobody potláčaním a kriminalizovaním odlišných názorov.